GS Trophy

PODSUMOWANIE 2015

Zakończyła się X edycja GS Trophy Polska a zarazem eliminacje do światowego finału dla krajów Europy Centralnej i Wschodniej (CEEU) więc czas na podsumowanie:

Odwiedziło nas ponad 370 uczestników.

Przygotowaliśmy trasy off-road, w które wyruszyło 123 motocyklistów.

Pierwszy krok poza asfaltem postawiło 18 uczestników pod czujnym okiem Instruktorów Akademii Enduro, którzy również wyruszyli w swoje pierwsze trasy off-road. Łącznie po warmińskich szutrach śmigały 143 motocykle z naklejkami GS TROPHY.

Po raz pierwszy przygotowaliśmy trasę on-road w nowej formule jazdy wg wskazówek nawigacyjnych. Z tej opcji spędzenia soboty w siodle skorzystało 80 uczestników na 72 motocyklach. Każdy trafił do poszczególnych check pointów oraz szczęśliwie powrócił do bazy. Na uwagę zasługuje kolega z Iranu, który nie znając języka polskiego potrafił skorzystać ze wskazówek zawartych w roadbooku i dojechał do celu.

36 uczestników postanowiło sprawdzić swoje umiejętności w eliminacjach do światowej edycji GS Trophy, która odbędzie się w 2016 roku w Tajlandii. Po sobotnich blokach eliminacyjnych do ścisłego finału zaklasyfikowało się 15 uczestników i to oni dostarczyli nam wiele emocji w niedzielne przedpołudnie.

15 najlepszych po sobocie:

 

l.p

Imię i nazwisko

Nr startowy

Suma zdobytych punktów

1

Michał Kuśmirski

204

64

2

Sławomir Szcześniak

18

62

3

Tomasz Hebzda

117

62

4

Krzysztof Czarnota

132

60

5

Sławomir Połetek

213

60

6

Jan Źlabek

67

59

7

Konrad Karwowski

207

59

8

Mirosław Kopeć

3

58

9

Zbigniew Tarnawski

17

58

10

Piotr Pisaniak

52

55

11

Michał Frano

115

55

12

Grzegorz Zdrójkowski

15

53

13

Robert Figurski

127

51

14

Tomasz Zuwała

26

50

15

Tomasz Kuliński

300

50

 

 

W wyniku zaciętej rywalizacji na torze finałowym do Tajlandii polecą:

 

1

Robert Figurski (PL)

2

Jan Żlabek (CZ)

3

Zbigniew Tarnawski ( PL)

 

Prorest Team jako organizator wykonawczy dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie, dobre humory oraz wspaniałą wspólną zabawę przy muzyce live projektu TNT Tadeusz Nalepa Tribute wraz z sobotnim gościnnym występem Adama Wolskiego (Golden Live).

Dziękujemy wszystkim pośrednio i bezpośrednio zaangażowanym w organizację X edycji GS Trophy, przede wszystkim bardzo zgranemu zespołowi przewodników a zarazem sędziów finałowych, instruktorom Akademii Enduro a zwłaszcza Radkowi Przysieckiemu, który służył swoją wiedzą i doświadczeniem na każdym kroku oraz jako pierwszy (przedskoczek) pokonywał ustawione przeszkody i tory. W tym momencie też chcemy pamiętać o tragicznie zmarłym Tomku, który jadąc do nas uczestniczył w wypadku - najszczersze kondolencje dla rodziny i przyjaciół Tomka. Wszyscy, którzy chcieliby towarzyszyć Tomkowi w jego ostatniej podróży mogą się stawić w sobotę 5 września w parafii św. Józefa przy ulicy Agrestowej 19 w Poznaniu, Szczepankowo. Msza odbędzie się o godzinie 12.00 natomiast pogrzeb o godzinie 13.00 na cmentarzu przy ulicy Gospodarskiej, Spławie.

Wymianę opon i szybką obsługę serwisową zorganizował partner imprezy dealer BMW Dobrzański z Krakowa.

Dealer BMW Inchcape z Warszawy umożliwił nam z kolei zakupy odzieży i akcesoriów BMW Motorrad oraz zorganizował ciekawy konkurs z atrakcyjnymi nagrodami.

Niskie ukłony i wyrazy uznania należą się naszym dziewczynom, które sprawnie przygotowały i poprowadziły rejestrację uczestników oraz obsługiwały nasz sklepik z odzieżą dedykowaną X edycji GS Trophy.

Dziękujemy wszystkim pozostałym partnerom za wsparcie i współpracę: Heidenau (Olek Motocykle), Pepsi, Enduro Offensywa, dealer AJP, Motowyprawy i ADV Poland. Zabezpieczenie medyczne zapewniał Medical Transport z Warszawy (Darek Helios), dzięki ich szybkiej reakcji dwa złamania szybciej się zrosną. Gościliśmy również trzy ekipy z mediów: Motocykl, scigacz.pl i MotovBlog, już teraz dziękujemy za interesujące relacje z imprezy.

Dzięki Piotrowi (czerwonakomnata.pl) mamy do dyspozycji wspaniałe ujęcia z powietrza, które na pewno wykorzystamy przy realizacji filmów. Krzysztofowi, Pawłowi i Bartoszowi dziękujemy za setki zdjęć, które niebawem wszystkim udostępnimy.

Kończąc chcemy również podziękować całej ekipie Ośrodka Star Dadaj Resort & Spa za sprawną, profesjonalną obsługę i za okazaną pomoc techniczną oraz wyrozumiałość.

Zespół Prorest Team

Radek i Rafał